bart.JPG
Jmenuji se Luboš Bartík, narodil jsem se v Klatovech roku 1981.
Na kytaru, kterou jsem zdědil po své mámě, jsem začal hrát v 7 letech a následně svou sbírku trochu rozšířil o několik kusů.
Absolvoval jsem Základní lidovou školu umění v Klatovech, která i přes mou antipatii k ní, snad ve mně něco pozitivního zanechala. Následně jsem navštěvoval soukromé lekce hry na koncertní kytaru a měl jsem tu čest se objevit na konservatoři v Plzni.
Výukou hry na kytaru se zabývám již nějakou dobu od 6 let věku "žáků".
V mé hudební kariéře jsem natočil něco málo CD, jak se skupinou, tak sólově a byla vydána v Klatovech kniha spíše lokálního významu ROCKMIXÁČ.
Od podzimu 2013 působím v seskupení Union Fan, viz rubrika Union Fan - koncerty na těchto stránkách.
REVISED-LANEY-VC30-212-SOUTHCOASTMUSIC.jpg
DSC00001.JPG
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách

Výběr nástroje

Klasická kytara. V tomto případě doporučuji buď se hrou ještě chvilku posečkat, nebo při dravosti virtuóze zakoupit kytaru 1/4.
Klasická kytara. V tomto případě doporučuji buď se hrou ještě chvilku posečkat, nebo při dravosti virtuóze zakoupit kytaru 1/4.
Jumbo
Jumbo
Basová kytara
Basová kytara
El. kytara
El. kytara
Je dobré si rozmyslet, na co vůbec chci hrát. Jestliže toto Vaše dilema vyhraje hra na kytaru, je dobré se zaměřit na typ nástroje, který je mě blízký. Tedy, jestliže chci hrát u ohně rodině, můj výběr se bude pohybovat někde kolem akustické kytary. Tedy...

Akustické kytary

Po rozechvění struny vniká tón, který je veden kobylkou a otvorem do nitra nástroje. Pomocí přední strany kytary, tvaru těla a konstrukce žebrování získává tón potřebné kvality. Kvalita zvuku je zcela závislá na konstrukci kytary.

• Španělská kytara – větší šíře krku, kulatý rezonanční otvor, nylonové struny. Typická hra prsty, nebo nehty. Využití je především klasická hudba, flamenco, jazz.

• Jumbo – užší hmatník, klasické struny. Typická hra trsátkem a prsty. Využití je především folk, blues, rock, jazz.


Elektroakustické kytary

Elektroakustické kytary jsou nástroje se snímačem zvuku pro přenos do zesilovače.
• Jazzová kytara – opatřena snímačem pro přenos zvuku do zesilovače, typický je houslový tvar kytary, úzký hmatník. Pickguard (dopadová plocha zesílená pro trsátko). Využití hlavně jak název napovídá při jazzové hudbě.

• Elektrická kytara – většinou má delší hmatník pro hru sól. Je vybavena snímačem pro přenos zvuku do zesilovače. Nemá žádný rezonanční otvor (minimální rezonance), je poměrně těžší než akustická kytara. Využití především v rockové hudbě, blues, folk a jiné dle typu nástroje.

• Basová elektrická kytara - je doprovodný basový nástroj, podobný elektrické kytaře. Má delší krk, širší pražce a pouze čtyři struny. Basová kytara je osazena snímačem pro přenos zvuku do zesilovače.Rozdělení kytar podle velikosti


• 1/4 – Pro nejmenší hráče
• 1/2 - Děti 6 - 8 let
• 3/4 - Děti 8 - 10let
• 7/8 – Děti 10 – 12 let
• 4/4 – Pro děti a dospělé

Dle mé vlastní zkušenosti ze hry na kytaru, mohu doporučit, jestliže nejde o malého tří letého genia, o preferování kytary normální dospělé velikosti i pro menší hráče. V první řadě je to časem méně finančně náročné a v druhé řadě si dítě lépe zvykne na chtěný tón a tvar kytary.

Rozdělení dle počtu strun

• 4 struny – basová kytara
• 6 strun – elektrické, elektroakustické, akustické
• 12 strun – elektrické, elektroakustické, akustické
S výběrem nástroje Vám velice rád pomohu a zajistím jeho nákup.
12 - ti strunná kytara
12 - ti strunná kytara
dvoukrká kytara
dvoukrká kytara
Drazí studenti,
v odkazu "Ke stažení" jsem pro Vás připravil spoustu zajímavých věcí. Koukněte prosím, popřípadě dejte vědět, co byste rádi v rubrice měli..., jestliže to bude v mých schopnostech, doplním.
Díky Luboš.
Dúležitá informace!!!
Od 1. 9. 2016 bude probíhat výuka hry na kytaru pouze na adrese Levín 118, Králův Dvůr, u mě doma.
Bohužel již nebude v mých možnostech dojíždět za studenty domů.
Děkuji za pochopení.
Luboš.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one